SIA "URO", Tālivalža iela 2a, Rīga Pirmdiena - Piektdiena 09:00-19:00 29111252

Blogs

Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvijā tiek veikta  Laparoskopiska radikāla prostatektomija!

Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvijā tiek veikta Laparoskopiska radikāla prostatektomija!

Autors: Dr. Alvis Laukmanis

Šogad svinam 15 gadu jubileju prostatas laparoskopijai Latvijā. Kopš zemāk lasāmā raksta publikācijas daudzas lietas mainījušās – krietni pieaugusi ķirurgu pieredze un krietni samazinājies operācijas laiks. Šobrīd mūsu ķirurgu komanda operē Rīgas 1. slimnīcas ultramodernajā un izcili ekipētajā operāciju blokā, kur operācijas veicam tā saucamajā 3D attēla kontrolē (trīs dimensiju telpisks  attēls), kas ļauj izdarīt nervus saudzējošu operāciju vēl kvalitatīvāk un precīzāk kā iepriekš. Tas pats arī attiecas uz uretras-urīnpūšļa anastamozi,kas nodrošina izcilu urīna saturēšanas funkciju pēc operācijas.  Nepieciešamības gadījumā laparoskopiski veicam arī paplašinātu limfadenomektomiju. Novērtējot laparoskopijas priekšrocības, praktiski esam pilnībā atteikušies no konvencionālas (vaļējas) radikālas prostatektomijas.

lasīt vairāk
Prostatas vēzis

Prostatas vēzis

Autors: Dr. Atis Karulis

Prostatas vēzis. Par ko runāsim un vai runāsim?

Prostatas vēzis mūsdienās ir izvērties par mediju medicīnas tēmu reitinga vienu no līderiem. Ir tam objektīvi iemesli – slimības biežums un jauni atklājumi šīs slimības jomā, gan arī subjektīvi –   vīrieša attieksme pret šo jūtīgo tēmu un starp paziņām klīstošajām baumām un nostāstiem.

Mūsdienās lielāko daļu informācijas mēs iegūstam internetā, bet šai jomā īpaši daudz iespēju Latvijas portālos nav.

lasīt vairāk
Urīnizvadkanāla sašaurinājums – uretras striktūra. Terapijas izaicinājums!

Urīnizvadkanāla sašaurinājums – uretras striktūra. Terapijas izaicinājums!

Autors: Dr. Vita Melne

Urīnizvadkanāla sašaurinājums jeb uretras striktūra ir saražģīta un komplicēta saslimšana, ņemot vērā ne tikai pacienta sūdzības, kas ir saistītas ar kādu citu priekšdziedzera saslimšanu, piemēram, priekšdziedzera labdabīgu hiperplāziju, prostatītu un priekšdziedzera vēzi, bet arī saslimšanas daudzveidīgo etioloģiju, tā ka šīs saslimšanas terapija ir tikai ķirurģiska.

lasīt vairāk